Page Hero

Specjalizacja

Psychoterapeuta uzależnień/Mediator

Wykształcenie:

Filologia Polska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Studium Terapii Uzależnień „Błękitny Krzyż w Polsce”, Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień nr 1388

Staż zawodowy

10 lat

Miejsce pracy

Konin

O mnie:

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień. Pracuję z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Prowadzę także konsultacje psychoterapeutyczne dla par. Swoją pracę poddaję stałej superwizji i uczestniczę w warsztatach rozwoju zawodowego. Pracuję z osobami doświadczającymi lęków, zahamowań, depresji, problemów psychosomatycznych, trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji, zmagających się z kryzysem i stratą, a w konsekwencji z uzależnieniem oraz współuzależnieniem.

W pracy z osobami uzależnionymi bliski jest mi nurt psychoterapii humanistycznej.

Diagnozuję choroby oraz zaburzenia związane z:

  • uzależnieniami chemicznymi (alkohol, środki psychoaktywne, leki, nikotyna), behawioralnymi (uzależnienie od internetu, hazard, zakupoholizm, pracoholizm).

Doświadczenie:

10 lat pracy jako psychoterapeuta uzależnień, od 2014 r. biegły sądowy w dziedzinie uzależnień, od 2016 r. mediator wpisany na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Koninie, Łodzi, Kaliszu, 32 lata pracy w zawodzie nauczyciela - polonisty, od 2007 r. kurator społeczny przy Sądzie Rejonowym w Koninie.

Certyfikaty i inne kursy:

Dialog motywujący w pracy terapeutycznej, Psychoterapia traum dziecięcych, depresji i zaburzeń lękowych u DDA, Psychoterapia traum w pracy z osobami uzależnionymi, Strategie pracy z zachowaniami autodestrukcyjnymi w terapii osób uzależnionych.